
Свету архијерејску Литургију у манастирском храму светог великомученика Георгија служио је Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије, а Епископу су саслуживали свештеномонаси, свештеници и ђакони Епархије бихаћко-петровачке и гости из других Епархија.
Икона и мошти Светих мученика јањских, страдалих у Јању и околини у Другом светском рату, дочекани су данас, дана 15.6.2025. у манастиру Глоговац код Шипова, где је одржан и традиционални „Јањски сабор“.
Манастир Глоговац је средњовековни мушки манастир Српске православне цркве, припада Епархији бихаћко-петровачкој, а смештен је у селу Бабићи код Шипова.
Манастирска црква посвећена је Светом великомученику Георгију. Код манастира се одржава традиционална духовна и културна манифестација „Јањски сабор“, прве недеље после Духова.
Прва јањска саборовања су одржана још за време Краљевине Југославије, али су прекинута током успоставе НДХ, а комунистичке власти су га коначно и забраниле 1941. године. Сабор је обновљен 2. јуна 1991. године када му је присуствовао и патријарх српски Павле, који је водио службу на архијерејској литургији. После тога, патријарх је сабор походио још неколико пута.
Окупљање народа око манастира Глоговца забележено је још од настанка првог глоговачког манастира, изграђеног у првој половини 19. века, за који се сматра да је био задужбина српског краља Милутина, којег су Турци порушили и запалили 1463. године. Манастир је обновљен у другој половини 19. вела када му је озидана купола. У II светском рату запаљен од стране усташа. Све је то утицало да организовано саборовање уз саслужење црквених отаца почиње тек почетком XX века .. Манастир је у потпуности обновљен пред крај 20. века
Сабор је веома цењен у народу и у црквеним круговима.
Јањски сабор је једна од најстаријих и најмасовнијих манифестација становништва шиповачког краја.
Она одражава свест народа о трајању и очувању на тим просторима, под окриљем Српске православне цркве. Сабор представља смотру народног и културног стваралаштва.
Јањском сабору присуствовао директор фонда за избегла, расељена лица и за сарадњу са Србима у региону Александар Ђедовац.